Business&Luxury Magazine

"Tolga Urcu" AIRSADA Yönetim Kurulu Başkanı

Tolga Urcu

AIRSADA Yönetim Kurulu Başkanı

 

  • Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Trabzonluyum. İlk orta ve liseyi TED ANK. Kolejinde üniversite eğitimimi Doğu Akdeniz Üniversitesinde Kıbrıs’da tamamladım. 1991 yılından beri ticaretle ugraşıyorum. Havacı bir aileden geliyorum. Anne ve babam THY emeklisi. Bunun yanında şirketimin isim babası rahmetli dedemdir. Bu ismi sşirketime verirken onun ismine ve aileme layik bir iş yapmayı hedefleyerek yola çıktım. Amacım bu markayı ve modeli daha kurumsal bir hale getirip 2023 yılında halka arzı gerçekleştirmeyi planlıyorum. Bu yönde bütün çalışmalarımız başladı ve attığımız her adımı planlıyarak hesaplayarak atıyorum.

  • AirSada ne zaman kuruldu ve kuruluş hikayesini anlatır mısınız?

AirSada havacilik resmi olarak 03/06/2020 tarihinde 9 milyon TL sermayeyle kuruldu. Ben dahil Ortadogu’da iş yapan veya orda yaşayan insanlarin, is adamlarinin, üst düzey bürokratlarin ve çok uluslu şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarini farkli bir modelle ve iş jetleriyle karşılamak amaciyla kuruldu.

  • Sizi diğer markalardan ayıran özellikler nelerdir?

Biz Özel Jet taşımacılığını bir meslek olarak yapıyoruz. Bu işi yaparken sunduğumuz servisi, ticari beklentimizin üstünde tutuyoruz. Markamıza ve personelimize çok büyük yatırım yapıyoruz. Özel Jet yolcu taşımacılığını havayolu mantığı ile işletiyoruz.

  • Talepler nasıl? En çok uçuş yaptığınız yerler

Pandeminin de getirdiği etkenlerden dolayı cok yoğun uçuş talebi alıyoruz. Hemen hemen bütün destinasyonlara uçuyoruz. En cok talep aldığımız destinasyonlar ise Ortadoğu ve Batı Avrupadır.

  • Kiralamalar hakkında bilgi verir misiniz? 

Filomuzda bulunan farklı menzil ve koltuk kapasitesindeki uçaklarımız,ı yolcularımızdan gelen taleplere göre değerlendirip, en avantajlı fiyatla uçmalarını sağlıyoruz.

  • Pandemi dönemi talepleri etkiledi mi ? Ne gibi bir etkisi oldu?

Öncelikle benim bu işe yatirim yapmama pandemi kısıtlamalari vesile oldu. Pandemi dönemiyle özel jetlere olan talep zirveye ulaştığını düşünüyorum. Ancak bizim yatırımımızın ana hedefi pandemi sonrasıda özel jetle seyahat etmeyi uygulayacağımız fiyat politikasi, üyelik sistemi kurumsal anlaşmalarimizla airline business uçus fiyatlarina çekip sürdürülebilir hale getirecegiz. Business jet ayrıcalığını ve konforunu yasayanlarin airsada modeliyle pandemi sonrasida vazgecmeyeceklerine inaniyorum.

  • Uçuş ücretleriniz hakkında bilgi verir misiniz

Üyelik sistemimizde 40.000 USD 20 uçuş ve 25.000 USD 10 uçuşluk iki ayri secenek bulunmakta.. Bunun yaninda kurumsal uçus diye tabir ettigimiz paket fiyati uçulacak destinasyona gore belirleniyor.

  • Yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Digital altyapimiz ve filomuza yapacagim yatirimin yaninda, Antalya da PPL lisansi veren bir havacilik okulu açmayi planlıyorum. Yurtdışından ve ülkemizdeki gençlere özellikle genç kızlarimiza havacılığı sevdirmenin yanında, onları meslek sahibi olmalarını sağlamak istiyorum. 

  • Cironuz ve 2021 ciro hedefiniz nedir?

2020 yilinin 8. Ayinda ucuslarimiza basladigimiz icin herhangi bir ciro hedefimiz yoktu.Amacimiz AOC ön basvurumuzu yapmak sistemimizin oturmasini ve işlemesini saglamak,eksik yönlerimizi tespit esip 2021’e hazir olmayi hedeflemistik ki bunuda başardik. Ancak yine de 4 ayda 2 milyon USD’lik bir ciroya ulastigimizi soyliyebilirim. 2021 yili hedefimiz 50 milyon USD.

  • Eklemek istedikleriniz

AIRSADA’nın opersasyonunu 3 modül altında toplayabiliriz.

Bunlardan birincisi Charter uçuşlarımız , ikincisi Üyelik sistemimiz , üçüncüsü ise Uluslararası firmalarla yaptığımız kurumsal uçuş anlaşmalarıdır.

Bizim için öncelik daha önce hiç dokunulmamış pazar olan Ortadoğudaki çok uluslu şirketlerle yapacağımız kurumsal uçuş anlaşmalarıdır. Şu an mevcut olan hava taksi pazarında önceliğimiz Türkiyede var olan Hava taksi pazarından pay almak değil, bilhakis yeni bır pazarı aktive edip Ülkemize kazandırmaktır. Bu pazarda söz sahibi olmak için iç disiplinimizi en üst seviyede tutup, sunduğumuz servis ile bu sözleşmelerin sürekliliğini sağlamayı hedeflemekteyiz.

                 

 

 

 

 

0 Yorum

Cevapla