Business&Luxury Magazine

Bekir Orçanoğlu - Bekir Optik Kurucu Genel Müdür

Bekir Orçanoğlu

Bekir Optik Kurucu Genel Müdürü

•Sizi biraz taniyabilir miyiz?

1985 Kayseri doğumluyum. Okul dönemlerinden tatil ve boş vakitlerde farklı sektörlerde deneyimlerim oldu. Liseyi bitirdikten sonra halkla ilişkiler okudum. Moda ve gelişim konularında eğitimler aldım. Moda yönetimi ve stil danışmanlığı Vakko esmod programlarına katıldım. Modayı ve güncel olanı takip etmeyi seviyorum. İşimin bir parçası olması ayrıca keyif veriyor. Kitap okumayı, eleştirilmeyi ve
güncel kalmayı hep kendimde dinamiğin bir parçası gördüm. Araştırmayı, değişimi, farklı açılardan bakmayı tercih ettim.

• Bu sektöre girişiniz nasıl oldu?
Çocukluk dönemlerinden bu yana çalışmış olduğum eczane optik birikimiyle ve hayatımdaki güzel insanların desteği ile modaya olan yatkınlığım ve güzel işler yapma hedeflerimle bugün buradayız ve en güzel işleri yapmak hedefim.


• Kurumsal bir markanin yapmadığı yatırımıyaptınız. Yeni mağazadan biraz bahsedebilir misiniz?

Evet hayatımın her evresinde yaptığımız iş yada yaşantının en iyisini yaşamımıza yansıtmaya çalışıyoruz. Bugün mağazamızda dünya markalarını şehrimize ve komşu şehirlere sunuyoruz ve her markanın ayrı bir değeri olduğu kadar bir marka hikayesi var. Bunun bilincinde olarak onları harika sunumlarla dostlarımızla buluşturmak istiyoruz. Günümüzde malesef artık eski dünya olmayacağı, eski yaşam olmayacağı aşikar. Bu yüzden insanların rahat, ferah ve güvenli alışverişi yaparak sağlıkla bir şekilde tarzlarını korumayı hedefliyoruz. Metrekare olarak büyük geniş bir alana sahibiz. Özel vip alanlarda rahatlıkla alışveriş keyfi sunarak güvenli alışveriş ile tebessüm dolu müşteriler hayal ediyoruz.

• Kendi markanızı Kayseri dışına taşımayı düşünüyor musunuz? Yeni yatirimlar varmı gelecekte?
Tabi ki de ama şubeleşerek dağılma fikri hakim olsa da ileride konumu ve potansiyeli yüksek enerjili yerlerde olmak hedefimiz. Yine farklı bi sektör ama kombin olacak stil ve modaya dair yeni yatırımlar hedefimiz.

• Pandemi süreci sektörü ve işlerinizi nasıl etkiliyor?
En başta psikolojik bir baskı üzerimizde her ne kadar global bir sıkıntı olsada bireysel psikoloji çok etkilendi açıkcası. Hal bu olunca keyifsiz olmak kaçınılmaz. Hastanelerin doluluk oranları yüksek olma sebebi ile optik muyanesi çok aza indirgenmiş durumda. Acil olmadığı sürece geri adım atıyorlar ama biz tüm önlemlerimizi alarak kişilere özel vip hizmet sunuyoruz.


• Online satışlarınızda artış var mı?
Evet online satışlarımız var instagram üzerinde güzel bir kitleye hitap ediyoruz. Profesyonel çekimlerle bir çok kişiye hizmet veriyoruz. Sadece satış odaklı değil, her konuda deneyimli ekibimizle tüm bilgilerimizi paylaşıyıoruz.


• BossLife okurlarına neler söylemek istersiniz?
İş Dünyasını, başarı dolu hikayeleri lüks ve konfora ait haberleri, söyleşileri keyifle takip ediyoruz. Çeşitli alanlarda işini severek profesyonellerle yaptığınız röportajları okurken keyif almakla beraber bazen kendimizi buluyor bazen ufkumuzu güncelliyoruz.
Bosslife ekibine çok teşekkür ediyor sizlere de her zamankinden daha başarılı sayılar diliyoruz.

0 Yorum

Cevapla