Business&Luxury Magazine

PO, Kovid-19 ile ilgili geliştirilen 11 projeye destek verecek

PO, Kovid-19 ile ilgili geliştirilen 11 projeye destek verecek

Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliklerinden Big Bang 2020 etkinliğinde 11 projeye destek vereceğini açıklayarak ödüllerini takdim eden Petro Ofisi CEO’su Selim Şiper, “İTÜ Çekirdek’in girişimcilere yönelik yaptığı #FightCOVID çağrısından vazife çıkardık ve hemen tam destek ile cevap verdik. Bu çağrıya yanıt veren girişimcilerin 257 projesinden 125’i ön elemeden geçti. Yapılan değerlendirme ile 46 proje finale kaldı. Jüri olarak bunları tek tek inceledik, tartışılıp, görüşüldükten sonra 11 projeye katkıda bulunmaya karar verdik. Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu tüm maddi kaynakların yanı sıra mentorluk, jüri üyeliği gibi katkıda bulunabileceğimiz her noktada görev aldık” dedi.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK DESTEK

Türkiye’nin ve dünyanın yükselen girişimlerinin ağırlandığı etkinlikte insanlığı etkileyen küresel salgın nedeniyle İTÜ ARI Teknokent ile güç birliği yaparak, bugüne kadar 81 ildeki 500 sağlık kurumunun siperlik, entübasyon kabini ve UV Box-Ortam Sterilizasyon Cihazı ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyleyen Şiper, “Kovid-19 ile mücadeleye önemli çözümler sunan projeleri de destekliyoruz. Bu kapsamda, ileri teknoloji ile pandeminin yanı sıra insan sağlığına, sosyal ve iş hayatına önemli katkılar sağlayan 11 projeyi ödüllendirdik” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin teknoloji ve yaratıcılık potansiyelini ortaya koyan girişimlere ödül vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Şiper, “Türkiye’nin en büyük girişimcilik sahnesi Big Bang bu yıl ilk defa online olarak düzenlenen bu etkinliğin, aynı zamanda online düzenlenen son Big Bang olmasını temenni ediyorum. İnsanlık olarak, bu yıl maalesef hiç kimsenin öngöremediği günleri yaşamaktayız” diye konuştu.

Petrol Ofisi’nin, 1941 yılında, bu memleketin akaryakıt ihtiyacını karşılamak amacıyla bu memleketin kaynaklarından yaratılmış bir şirket olarak kurulduğunu hatırlatan Selim Şiper; şöyle devam etti:

“Bizler de bu sorumluluğumuzun bilinci ile hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Bu ülkenin ve toplumun sosyal, ekonomik gelişimi için enerji sağlamak, misyonumuzun temel taşlarından birini oluşturuyor. Petrol Ofisi olarak, yapacağımız katkıların uzun süreli olmasını amaçladık. Bu doğrultuda İTÜ Çekirdek’in girişimcilere yönelik COVID-19 ile mücadeleye yönelik çağrısından vazife çıkardık ve hemen tam destek ile yanıt verdik. Bize gelen 257 projenin 125’i ön elemeden geçti. Değerlendirme sonrası finale kalan 46 proje ise, ben, arkadaşlarım ve İTÜ Çekirdek’ten değerli akademisyenler, bilim insanlarından oluşan jüride tartışıldı, görüşüldü. Ülkemizin ve insanımızın geleceğine katkı sağlayacağına inandığımız 11 girişime katkıda bulunma kararı verdik.”

“MADDİ DESTEKLE BİRLİKTE MENTORLUK DESTEĞİ DE VERİYORUZ”

Destek verdikleri girişimcilerin ihtiyaç duyduğu, talep ettikleri tüm maddi ve manevi kaynakları kendilerine verdiklerini vurgulayan Şiper, “Onlar ne istediyse, neye ihtiyaç duydularsa biz de onu verdik. Maddi desteğin yanında ayrıca, seçtiğimiz projelerin yanı sıra diğer bazı projeler de dahil olmak üzere arkadaşlarımız, girişimcilere ticari veya marketing noktasında mentorluk desteği verdi ve vermeye devam ediyor” dedi.

0 Yorum

Cevapla