Business&Luxury Magazine

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği Faaliyette

Fenerbahçeli Hukukçular Derneği, 2004 yılında Ankara merkezli olarak kuruldu. 2012 yılında ise, dönemin Fenerbahçe Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın “Her İlde Bir Dernek Projesi” kapsamında- kendini lağvetti. Ve neticede Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tanıdığı hukukçu derneği kalmadı.

Bu tarihten sonra hukukçular; küçük gruplar halinde ve çeşitli sosyal medya vasıtaları ile bir araya gelerek etkinlik ve maç organizasyonu yaptılar. Başka ifadeyle diğer taraftar derneklerine katıldılar ve/veya ufak gruplara bölündüler. Ama mutlaka Fenerbahçe ortak paydasında bir yer aldılar.

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı
Av. Fatih AVCI

 

Özellikle son iki yılda yaşananlar, Kulübe yönelik yeni kumpasların varlığı inancını yarattı ve taraftarlar arasında yeni bir kenetlenme başlattı. Kulübe yönelik haksız ve mesnetsiz ithamların, algı operasyonlarının, karalama kampanyalarının, küfür ve hakaret gibi spor ahlakına uymayan eylemlerin göz ardı edilmesi ve özellikle rakiplere tanınan sınırsız avantajların ve neticede Kulübün savunmasız kalmasının camiada tepkisiz karşılanması beklenemezdi. Nitekim öyle de oldu, tüm bu haksızlıklara karşı koymak, Kulübe sahip çıkmak ve aynı zamanda Kulübü desteklemek amacı ile Hukukçu Fenerbahçelilerin tek çatı altında toplanması gerektiği fikri oluşmaya başladı.

Yeni bir oluşum ve güçlü bir sinerji yaratmak isteyen Hukukçu Fenerbahçeliler; genç ve dinamik üyelerini; -2004 yılında kurulan ve 2012 yılında kapatılan Derneğin- tecrübeli üyeleri ile bir noktada buluşturdu. Yeni bir sentez yarattı. Ve yeniden camianın dinamiklerini harekete geçirdi.

Bu çalışmalara liderlik eden Av. Fatih AVCI ve O’nun liderliğinde hareket eden Fenerbahçeliler, çalışmalarını hızlandırdı ve dernekleşme faaliyetlerini başlattı. Katılım taleplerini tespit etmek için kurulan sosyal medya hesaplarına yüksek bir katılımın sağlanması hem çalışma grubunun morallerini yükseltti hem de hareketin Kulüp Yönetimi tarafından da desteklenmesine sebep oldu.

İlerleyen günlerde sosyal medya hesaplarına katılım; avukatların, hakimlerin, savcıların, yüksek yargı organlarının mensuplarının, akademisyenlerin ve diğer hukukçuların dahli ile 1000 kişinin üzerine çıktı.

Başta, 2004 yılında kapanan Fenerbahçeli Hukukçular Derneğinin üyeleri olmak üzere onlarca grup tek çatı altında toplandı. Kapanan Fenerbahçeli Hukukçular Derneği’nin son yöneticileri ile yeni oluşumun genç ve dinamik kadrosu, 23/10/2020 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü Yöneticileri ile kulüp binasında bir araya geldiler.

Yapılan görüşmeye Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, Yöneticiler Sayın Zeynep Sevil Becan, Sayın Fethi Pekin, Sayın Alper Pirşen ve Sayın Selahattin Baki katıldılar. Toplantıda, Hukukçu Fenerbahçeliler oluşumu adına ise Av. Fatih Avcı, Av. Ali Alper Alpoğlu, Av. H. Kürşat Aydın, Av. Elifcan Tanılkan ve Av. Serdar Yiğit’in yanı sıra kapanan Fenerbahçeli Hukukçular Derneği Başkanı Av. Nevzat Türkön ile eski Dernek Genel Sekreteri Av. Celal Çetinel de bulundular.

Vaki heyecanı gören Fenerbahçe Spor Kulübü, o zamana kadar yapılmış tüm faaliyetleri takdir ederek, dernekleşme faaliyetlerini destekleyeceklerini ifade ettiler. Bu çerçevede gerekli desteği derhal sağlayarak 13/11/2020 tarihinde hazırlanan muvafakat yazısını da, Av. Fatih AVCI’ya ulaştırdılar. Bu şekilde dernekleşmenin önündeki tüm engelleri kaldırdılar. Bu aşama dahil her zaman da desteklerini ve motivasyonlarını eksik etmediler.

17/11/2020 tarihinde Dernek tüzel kişiliğini kazanan Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi olarak tanıdığı tek hukukçu derneği unvanına sahip olarak faaliyetlerine başlamıştır. Yenilikçi, genç ve dinamik kadrosuyla kurulan Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, kuruluş amaçları doğrultusunda faaliyetlerini gerçekleştirmek, çalışma alanlarını genişletmek ve neticede Fenerbahçe’ye daha etkin hizmet etmek için yeni üyelerini bekliyor.

0 Yorum

Cevapla