Business&Luxury Magazine

Mutfak Aletlerine Moda Ve Sanat Dokunuşu

MUTFAK ALETLERİNE MODA VE SANAT DOKUNUŞU

Modanın öncülerinden Dolce & Gabbana ve Smeg, bu sene de güçlerini birleştirerek ortaya mutfakları sanat galerisine çevirecek güzellikte küçük mutfak aletleri çıkardılar. 

Dolce & Gabbana ve tarz sahibi ev aletlerinin üreticisi Smeg, mutfaklarımızı birer müzeye çevirmekte kararlı gibi görünüyor. Sicilya kültürünün buram buram hissedildiği rengarenk buzdolaplarından oluşan “Sicily is my Love” koleksiyonu, yeni mutfak aletlerinin eklenmesi ile gittikçe genişliyor. Buzdolapları ile aynı tasarım çizgisine sahip tost makineleri, blender, juicer, kettle ve kahve makineleri ile Sicilya etkisi mutfağın her bir köşesine yayılıyor.

Buzdolapları kadar uçuk fiyatlara sahip olup olmayacağını henüz bilemediğimiz mutfak aletleri, buzdolaplarına nazaran daha sade motiflerle karşımızda. Sicilya kültüründe önemli bir yeri bulunan limonlar, incirler ve turunçgiller desenlerde ön planda yer alıyor. Etna Yanardağı da tasarımlarda yerini buluyor ve türlü desenlerle bezeniyor. Milano Tasarım Haftası’nda tanıtılan mutfak aletlerinin ekim ayında satışa sunulması bekleniyor. Dolce & Gabbana ile Smeg’in bu ortaklığı daha ne kadar sürdüreceği ise merak konusu. El atmadıkları mutfak aleti kalmayana kadar tasarlamaya devam ederlerse, biz şahsen oldukça memnun oluruz!

0 Yorum

Cevapla