Business&Luxury Magazine

Yeni Güzellik Trendi “Yoga Skin”

Yeni Güzellik Trendi

“Yoga Skin”

Ünlü makyaj artisti Sara Hill tarafından yaratılan yoga skin tekniği; nemli, kontürlü ve parlak bir cilde sahip olmayı amaçlıyor. Yogadan çıkan insanların ışıltılı ciltlerinden ilham aldığını söyleyen Sara Hill, “Yogadan çıkan insanların parlayan, canlı ve sağlıklı görüntüsünü elde etmek için yoga skin akımını başlattım.” diye de ekliyor. Yani kısacası yoga skin’e sahip olmak için terli ya da yağlı bir görüntüden uzak durmanız ancak spordan çıkmışsınız gibi bir görüntü yakalamanız şart!

Peki yoga skin görüntüsünü nasıl elde edeceksiniz? Yoga skin’in yaratıcısı Sara Hill izlemeniz gereken adımları şöyle açıklıyor:

Rutin cilt bakımınızı yapın ve nemlendiricinizin oturması için beş dakika kadar bekleyin. Ardından silikonsuz makyaj bazınızı uygulayın ve birkaç dakika daha bekleyin. Şimdi sıra karıştırmakta! Minik bir kabın içerisinde 3 ölçek su bazlı fondöteni, birkaç damla yüz bakım yağını ve 1 ölçek sıvı aydınlatıcıyı karıştırın. En iyi görüntüyü yakalamak için altın tonlarında aydınlatıcı kullanmanız şart!

Hazırladığınız karışımı ellerinizi kullanarak cildinize uygulayın. Fondöten karışımı tam olarak cildinize oturduğunda ekstra kapatıcılık için göz altlarınıza ve sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayabilirsiniz. Ancak doğal ve parlak görüntüyü bozmamanız şart! Makyajınızın oturması için beş dakika kadar bekledikten sonra hazırsınız!

Yoga skin, “glass skin” dediğimiz mükemmel cilt görünümüyle aynı etkiye ve amaca sahip değil. Bu nedenle ağır ve yoğun ürünler kullanmamak şart! Altın tonlarında likit bir aydınlatıcı ve su bazlı fondötenler, yoga skin makyajı için oldukça ideal. Ayrıca çeşitli yağların birleşiminden oluşan cilt bakım yağlarını da makyajınıza eklemeniz gerekiyor. Etkili ve doğru bir yoga skin görünümü için düzenli cilt bakımının altını çizen Sara Hill, “Açıkcası ben, günde iki kere cildimi nemlendirmeye özen gösteriyorum. Bu şekilde parlak bir görüntü elde etmem kolaylaşıyor. Ayrıca her gün güneş kremi kullanmaya da dikkat ediyorum. Bu sayede cildimi güneş lekelerinden koruyabiliyorum. Ek olarak gün içerisinde bol bol su içmeye de özen gösteriyorum.” diyor. Yani parlak ve canlı bir cilt istiyorsanız bol bol su içmeye, güneş kremi kullanmaya ve cildinizi düzenli olarak nemlendirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca ünlü makyaj artisti, düzenli uykunun ve sağlıklı beslenmenin de altını çiziyor.

0 Yorum

Cevapla