Business&Luxury Magazine

Porsche’den Nostaljik Bir Yolculuk

Porsche’nin Nostaljik Yolculuğu

911 Targa 4S’in Heritage Design edisyonu ile 1960’ların yarış pistlerine gidiyoruz.

Daha ilk bakışta sizi 50’ler ve 60’ların yarış pistlerine bir zaman yolculuğuna çıkaracak olan retro görünümlü ancak yepyeni bir Porsche modeli geçtiğimiz aylarda tanıtıldı Bizde BossLife dergisi olarak sizler için inceledik. Porsche, 911 Targa 4S adlı üstü açık spor otomobil modelini henüz geçen ay lanse etmişti. Çok geçmeden bu kez otomobilin vintage makyajlı özel edisyonu “Heritage Design” ile tanıştırıldık.

Heritage Design Edition zamanında pistlerde hız fırtınaları estirmiş pek çok Porsche modeline bir saygı duruşu niteliği taşıyan tarihi referanslarla dolu. Otomobilde ilk bakışta hemen fark edilen en önemli detay, yarış otomobili çizgilerini yansıtan çift renkli tasarımı. Ön tekerleklerden arkadakilere uzanan Porsche yazısı ve kapısının üzerindeki, sahibinin seçtiği sayının yazılacağı büyük beyaz daire, otomobile sanki her an Start çizgisinden hızla yarışa başlayacak gibi bir görünüm vermiş. Model fotoğraflarda görünen metalik kırmızının haricinde siyah, gümüş ve Porsche’nin ikonik renklerinden biri olan Guards Red seçenekleriyle de satışa sunulacak. Vintage detaylar bunlarla da bitmiyor, kaporta ve tekerlek göbeklerinde markanın 1963’te kullandığı arma yer alıyor. Arka bagaj kapağında ise normalde 100 bin kilometre eşiğini geçen Porsche 356 sahiplerine verilen Porsche Heritage rozeti bulunuyor.

Tekerleklerin tasarımı ise 1960’ların başında ilk Porsche 911 modeli için yapılmış özel bir tekerlek olan, klasik Fuchs tasarımını andırıyor. Otomobilin içi, bej ile bordo veya siyah olmak üzere iki renkli deri kaplamalarla tasarlanmış. 1963’ten gelen arma, direksiyon ve koltuk başlıklarında da göze çarpıyor. Porsche otomobilin dış ve iç tasarımına zarif retro dokunuşlar yapmış ancak orijinal Targa 4S’in iç sistemlerini aynı bırakmış. Model, 443 beygir güç üretiyor ve 3 litre hacimli çift turbo şarjlı motora sahip. Sonbahara doğru satışa sunulması planlanan 2021 Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition, yalnızca 992 adet üretilecek. Ancak Porsche yaptığı açıklamada gelecekte üç adet daha Heritage Design Edition tasarlayarak nostaljik yolculuğunu sürdüreceğini belirtti.

0 Yorum

Cevapla