Business&Luxury Magazine

Koreli Maybach Genesis G90

Genesis G90

Genesis G90’nın Lüks Yüzü Makyajla Daha Fazla Belli Edilmiş! Koreli Maybach diyebiliriz G90 için.

Makyaj olarak adlandırılan ve otomotivin 3 yılda bir yaptığı dokunuşlar, G90’da biraz fazla olmuş. Neredeyse kasa değişimi olacakmış.

Bakalım Genesis G90’da neler değişmiş neler aynı bırakılmış!

Makyaj öncesinde de G90’nın sınıfına uygun ağır bir duruşa sahipti. Eskisinde farlar daha geniş bir yapıya sahipti. Yenisinde ise daha Amerikan ve premium duruyor. Lazer tipi merceklerle ele alınması ve orta Ledlerin far dışına taşırılması farklı olduğunu gösteriyor.

Koreli Genesis’e değil de Amerikalı Cadillac’a bakıyor gibiyiz. Süpermen logosunu andıran ızgara, çapraz desenli malzeme ve krom çerçeve ile desteklenmiş. Aracın özel durmasına tamponda yardımcı olmuş. Izgara zaten tamponun yarısını ele geçirmiş. Kalan diğer kısımlarda ise alt hava girişleri krom çerçeve ile süslenmiş. Profili de ilk nesilden ayrılmış. Büyük ebatlı lastiklerin haricinde 19 inç jantlarda kullanılan stil, G90’nın Mercedes Maybach gibi gözükmesini sağlamış. Birazda burundan Volvo gibi bir görüntü çıkıyor! 1. nesil Genesis G90’nın arka kısmıyla makyajlı versiyon arasındaki hiçbir benzerlik bulunmuyor. Yuvarlak hatlara sahip stoplar atılarak yerine Led tabanlı, üst kısımda ayrı alt kısımda bagajda birleştirilen bir şekilde yeniden imal edilmiş. Ve duruş harika!

Makyaj, kabin için kullanılabilir bir operasyon ismi olmuş. Orta konumlu bilgi eğlence sistemi yerinde bırakılsa da yazılım kısmı geliştirilmiş. Deri döşemenin hakim olduğu kokpitin vites ve diğer çoğu parçalarında bir değişime gidilmemiş. Değişim olarak fark ettiğimiz havalandırma mazgalı!

G90 yine özel kişileri taşımada profesyonel olmasını sağlayan donanımlarla gösterildi.

Kia ile ortak hareket edilen motor, yine güçlü seçeneklerle gelecek. 3.3L motor çift turbo ile hizmet verirken, 3.8L atmosferik V6 ve 5.0L V8 ile güzel sesler eşliğinde lüks yolculuklara müşterilerine sunacak. İçeriğimizi makyaj olarak yazsak da aslında kasa değişimine daha uygun gibi duruyor. Kupadaki lüks duruşun artırıldığı çok fazla belli olurken kokpit, birkaç değişimle geçilmiş. Sonuç olarak G90 piyasada bu şekille çok iş yapacaktır.

0 Yorum

Cevapla