HABERLER

Retro Tasarımın Son Başyapıtı

Retro Tasarımın Son Başyapıtı

Büyük ilgi gören Heritage Koleksiyonu’na eklediği yeni modellerle zengin arşivini saat severlerle buluşturmaya devam eden Longines, 2017 yenilikleri arasında yer verdiği Heritage 1918 modeli ile inceleme köşemize konuk oldu.

Son yıllarda saat sektörünü kasıp kavuran Heritage trendinin isim babası kabul edilen Longines, birbirinden ilginç tasarımla ile dolu arşivinden ilham alan yeniden üretim modeller ile güncel koleksiyonunu zenginleştirmeye devam ediyor.

Geçmiş modellerin günümüz uyarlamalarından oluşan Heritage Koleksiyonu kapsamında yer alan modellerden biri olan Longines Heritage 1948, inceleme köşemizin bugünkü konuğu oldu.

Longines Heritage 1948’in tasarımı, markanın arşivlerinde yer alan ve kökeni 1900ler’in başına dayanan tek tuş Bi-Compax kronograf özellikli bir model temel alınarak hazırlanmış, ancak orijinal modelin aksine, güncel versiyon üç kollu bir model olarak tasarlanmış.

Modelin paslanmaz çelikten imal edilmiş kasası için 41 ve 38.5mm çapında iki farklı versiyon bulunuyor. 38.5mm çapındaki versiyon Longines ürün grubu içerisinde bayan modeli olarak geçse de, 41mm’lik versiyonu fazla büyük bulan erkek kullanıcılar için gayet iyi bir alternatif olmuş. Bu arada 38.5mm’lik versiyonun pırlanta işlemeli bezele sahip bir versiyonu daha olduğunu hatırlatalım. Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise, üzerinde klasik Longines logosu bulunan, masif paslanmaz çelik kapak görev yapıyor. Kubbe formunda tasarlanmış ayar kolu ile ilham alınan orijinal modele sadık bir görüntü çizen kasanın su geçirmezlik değeri ise 30M olarak belirtiliyor.
Retro Tasarımın Son Başyapıtı
Paylaş
Tüm Habeler