HABERLER

Omega Seamaster Edizione Venezia

Omega Seamaster Edizione Venezia Seamaster koleksiyonun tarihine baktığımız zaman 1950’li yıllara geri dönüyoruz. Venedik’ten izler taşıyan koleksiyonun efsanevi denizatı sembolü de burada ortaya çıkıyor. Markanın tasarım ekibinin Venedik’e seyahati sırasında gondolların her iki yanında gördüğü Neptune denizatı figürü, yeni bir fikrin doğmasına sebep oluyor ve 1957 yılından bu zamana Seamaster koleksiyonunun sembolü haline geliyor. 39.5mm çapa sahip kasa oldukça yuvarlatılmış hatlar içeriyor. Paslanmaz çelik ve Sedna Gold malzemeden üretilen iki versiyon da, 50 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. Omega Seamaster Edizione Venezia her ne kadar klasik saat tasarımına sahip olsa da, 50 metre su geçirmezlik değeri ne yazık ki isminin içerisinde geçen Seamaster yazısının hakkını veremiyor.

Modelin saat 3 konumunda yer alan ayar tepesi ise St. Mark’s Bazilika’sının kubbesinden ilham alınarak tasarlanmış.Her iki kasa malzemesi için de beyaz renk kadranı tercih eden Omega, tarih penceresini saat 6 konumuna yerleştirmiş. Kadranda oksidasyonun önüne geçmek için indeks ve kollarda Sedna Gold malzeme kullanan marka, aynı zamanda retro havayı destekler şekilde kadranı merkezden bombeli formda tasarlamış. Beyaz kadran üzerinde Sedna Gold malzeme kontrast yaratarak, gün ışığında saatin okunabilirliğini üst düzeye çıkarmış, fakat ne yazık ki aynı şeyi ışıksız ortamlar için söylemek mümkün değil zira saatin hiçbir noktasında fosfor malzemesi kullanılmamış.

Saatlerin üzerinde siyah veya kahverengi timsah derisi kordon yer alıyor. Kontrast dikişlere sahip kordona, paslanmaz çelik ya da Sedna Gold toka eşlik ediyor.Yalnızca Venedik’teki Omega butiklerinde satışa çıkacak modeller, tarihi Venedik gondolunu anımsatan siyah lake bir kutunun içerinde geliyor. Omega Seamaster Edizione Venezia modeli paslanmaz çelik için 5,900 EUR, Sedna Gold için ise 13,200 EUR etiket fiyatlarıyla satışa sunuluyor.
Omega Seamaster Edizione Venezia Omega Seamaster Edizione Venezia
Paylaş
Tüm Habeler