HABERLER

Nadir Bulunan Ferrari Sürat Teknesi Ferrari Riva 32

Nadir Bulunan Ferrari Sürat Teknesi Ferrari Riva 32
Otomotiv dünyasının belki de en çok sevilen markalarından biri olan Ferrari, sektördeki birçok rakibine göre her daim bir adım önde yarışa başlıyor. Tutkunun rengi kırmızı ile özdeşleşmiş olan İtalya’nın şahlanan atını sadece üretmiş olduğu Ferrari F80 gibi süper araba modelleriyle özdeşleştirmek bu motorlu araç devine yapılmış bir haksızlık olur. 1947 yılında lüks otomobillerle hayatımıza giriş yapan bu marka, büyük bir üne kavuştuktan sonra çeşitli sektörlerde de yer almaya başladı.

İtalyan devinin otomotiv sektörü ile sınırlı kalmaması, hem otomobil tutkumuzun adını Ferrari koymamızın farklı nedenleri arasındadır hem de bu markanın dünyaca üne kavuşmasını sağlamıştır. Kıyafetler, aksesuarlar ve hatta parfümler üreten Ferrari; bundan tam 26 yıl önce en az otomobilleri kadar başarılı olan müthiş bir sürat teknesine de imzasını atmıştır. Ferrari Riva 32 adı verilen bu güzellik sadece döneminin değil, ayrıca günümüzün de etkileyici mühendislik harikaları arasında yer alıyor. Şimdilerde ise oldukça nadir bir sürat teknesi olan Riva 32, Sotheby’s tarafından satışa çıkarılıyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk sürat teknesi olan Aston Martin AM37 modeli ile denizlere de açılmaya başlayan İngiliz otomotiv devi Aston Martin’den tam 26 yıl önce bu hayali gerçekleştiren Ferrari, Riva 32 isimli teknesiyle harikalar yaratmıştı. Ferrari’nin kendi köklerine sadık kalarak inşa ettiği bu etkileyici yatın gövdesi, markanın F1 araçlarından esinlenilerek tasarlanmış olup klasik Rosso Corsa rengine boyanmıştır. Kıpkırmızı rengiyle ve tarz gövdesiyle tam bir Ferrari üretimi olduğunu kilometrelerce uzaklıktan anlayabileceğiniz Ferrari Riva 32, zamansız bir tasarıma sahiptir.

Sadece görünümüyle otomotiv sektörüne sadık kalmayıp, aynı zamanda da performans özellikleriyle de sahiplerini yüzen bir otomobilin içerisinde hissettirecek olan Ferrari üretimi Riva 32 sürat teknesi, muazzam bir güce sahip. Ferrari Riva 32, Mercedes’in AMG GT modelinden esinlenerek inşa ettiği 1650 beygirli sürat teknesi Cigarette Racing 50 Marauder GT S modeli kadar yüksek bir performansa sahip olmasa da 390 beygir gücü üreten V8 motoru onu eşsiz kılıyor. Vulcano 400 motorlarıyla da güçlendirilen bu sürat teknesi, lüksü ve hızı bir arada yaşatıyor. Etkileyici performans özellikleriyle saatte 0’dan 100 kilometrelik hıza çok ama çok kısa bir sürede ulaşabilen Riva 32, müzayedeye doğru tam gaz yol alıyor.

Sadece 72 saatlik kullanımıyla adeta sıfır bir yat gibi duran Riva 32 yatının uyku kabini ise bugüne kadar bir defa bile kullanılmamıştır. Bu özelliklerinin yanı sıra hiçbir parçanın eklenip çıkarılmadığı Ferrari Riva 32 teknesi, orijinalliğini halen daha korumaktadır. Oldukça nadir bulunan bir sürat teknesi olan 1990 Riva Ferrari 32 modelinden sadece 40 örnek üretilmiştir ve bu örneklerin 28’incisi ise Sotheby’s Müzayede Evi tarafından satışa sunuluyor. Etkileyici bir sürat teknesi olan Riva 32’nin en az 200 bin dolara yeni sahibine kavuşması bekleniyor.
Nadir Bulunan Ferrari Sürat Teknesi Ferrari Riva 32 Nadir Bulunan Ferrari Sürat Teknesi Ferrari Riva 32 Nadir Bulunan Ferrari Sürat Teknesi Ferrari Riva 32 Nadir Bulunan Ferrari Sürat Teknesi Ferrari Riva 32
Paylaş
Tüm Habeler