HABERLER

Londra’nın Gökkuşağı Labirenti

Londra’nın Gökkuşağı Labirenti Fransız Grafik Sanatçısı Camille Walala, imzası haline gelmiş stilini kullanarak Güney Londra’daki bir sanat galerisinde inşa ettiği dev labirentiyle, her yaştan ziyaretçiyi parlak renkler ve geometrik şekillerin arasında kaybolmaya davet ediyor.

Bu labirentin duvarları, çarpıcı renklerle tasarlanmış geometrik şekiller ve aynalarla kaplı. Ayrıca duvarların yüksekliklerinin birbirinden farklı olması, bazıları dar bazıları geniş geçitler, kıvrılıp giden ya da zigzag çizen yollar ve tabii labirentlerin olmazsa olmazı çıkmaz sokaklar, ziyaretçilerin hem çarpıcı bir görsel şölen hem de unutulmaz bir fiziksel deneyim yaşamasını sağlıyor. Böylece, galeriyi ziyaret eden herkes içindeki çocuğu ortaya çıkarabiliyor!

Brighton Üniversitesi’nin tekstil tasarımı bölümünden 2009’da mezun olan Camille Walala’nın interaktif sanat enstalasyonu Londra Greenwich’teki Now Gallery’de sizi bekliyor.
Londra’nın Gökkuşağı Labirenti Londra’nın Gökkuşağı Labirenti Londra’nın Gökkuşağı Labirenti Londra’nın Gökkuşağı Labirenti
Paylaş
Tüm Habeler