HABERLER

BMW Concept 8 Serisi Geri Dönüyor

BMW Concept 8 Serisi Geri Dönüyor Geçtiğimiz aylarda kamuflajlı bir şekilde objektiflere yakalanan, BMW’nin ürettiği en güzel otomobillerden biri olan 8 Serisi resmi olarak ortaya çıktı.

BMW, artık gelenek haline getirdiği İtalya, Concorso d’Eleganza Villa d’Este’deki lansmanlarına bu yıl 1999’da üretimi durdurulmuş 8 Serisi ile damgasını vurdu. BMW’nin binek araç segmentinin en tepesinde yer alacak yeni BMW 8 serisi, şimdilik konsept olsa da 2018 yılı içinde yollarda olması planlanıyor.

Mercedes’in S Class serisine en büyük rakip olarak gösterilen yeni nesil BMW 8 serisi, lüks ve performans açısından sınırları zorlayarak, markanın şimdiye kadar ürettiği en iddialı modellerden olacakmış gibi görünüyor. 5.3 metrenin üzerindeki uzunluğuyla aynı zamanda BMW’nin en uzun modeli olmaya hazırlanan konsept serinin, 4.4 litrelik twin-turbo V8 ve 6.6 litrelik twin-turbo V12 motor seçenekleriyle gelmesi bekleniyor.

Lüks ve dinamizmin muhteşem bir harmanı olarak tasarlanan BMW Concept 8, ilk bakışta akışkan tasarım hatlarıyla dikkat çekiyor. İç mekanda da lüks detaylar barındıran otomobil, özellikle deri kaplı karbon fiber koltukları, Swarovski kulllanılmış geleneksel vites ünitesi ve iDrive kontrol ünitesi ile son derece zarif ve dinamik hatlara sahip. Kaldı ki sadece bu incelikli detaylar bile BMW Concept 8 Serisi’ni yollarda görmek için heyecanlanmamıza yetiyor.
BMW Concept 8 Serisi Geri Dönüyor BMW Concept 8 Serisi Geri Dönüyor BMW Concept 8 Serisi Geri Dönüyor
Paylaş
Tüm Habeler